Talveseeria - 17.12.2005 - Rahumäe

16.12.2005
Organizer : SK Tallinna Kompass
Coursmaster : Jüri Tarmak
[# 1] [# 2] [# 3] [D21A] [D21PIKK] [D50]
[H21A] [H21PIKK] [H35] [H50] [HD16] [HD21B]

# 1 Course (HD16,HD21B): 10 KP 2,140 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 4309 Erik Olesk                Võru        00:16:58
  2. 5615 Anne Pekri                            00:32:09
# 2 Course (H21A,D21A,H50,H35,D50): 15 KP 4,790 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3400 Margus Klementsov         Koop        00:25:34
  2. 7500 Margus Andresson          KAITSEJÕUD  00:25:55
  3.  575 Kirti Rebane              Tammed      00:26:02
  4. 4278 Eduard Pukkonen           Harju KEK   00:27:02
  5. 8248 Urmas Lõiv                            00:28:18
  6. 1411 Annika Rihma              Kobras      00:28:41
  7. 3411 Piret Klade               Kape        00:29:27
  8. 4113 Mairolt Kakko             Bona Fide   00:30:22
  9. 2017 Lauri Lahtmäe             Kape        00:30:28
 10. 2524 Arti Albert               Kobras      00:30:51
 11.  104 Kalju Tilk                Orion       00:31:13
 12.  188 Ülo Vainura               Tammed      00:31:34
 13. 1077 Urmas Laev                Mercury     00:31:48
 14. 5354 Vahur Hollo                           00:31:56
 15. 2701 Siim Vanahans             Kobras      00:32:08
 16. 1143 Tarmo Klaar               Ilves       00:32:35
 17. 7205 Ivar Lai                              00:34:25
 18. 4733 Leo Sepp                  Tammed      00:34:28
 19.  283 Maris Roosipuu            Orion       00:34:43
 20.  306 Rein Küttim               Orion       00:34:46
 21. 2741 Merike Paapson            Ilves       00:34:48
 22.  411 Ilmar Kirjanen            TAOK        00:34:50
 23.    3 Mati Poom                 TON         00:35:00
 24. 4860 Tõnu Kits                             00:35:17
 25. 2493 Aleksei Komarov                       00:36:02
 26.  462 Georg Sooberg             Võru        00:36:18
 27.  167 Mati Tõnus                Orion       00:36:19
 28. 6766 Sergei Holstinin          SRD         00:36:41
 29. 3940 Jaan Kallo                            00:37:08
 30.  456 Peep Koppel               Koop        00:38:19
 31. 1716 Hillar Nikkari            SK RT       00:38:30
 32.  305 Jaan Orav                 TON         00:39:09
 33.  312 Aivar Meindok             MARU        00:40:10
 34. 1361 Triina-Britt Preden       TON         00:43:38
 35. 8818 Marko Süld                            00:45:06
 36.  455 Tiit Koppel               Orion       00:46:24
 37.  300 Ilse Uus                  TON         00:47:36
 38. 9114 Risto Paju                            00:51:26
 39. 4865 Katrin Birk                           00:51:29
 40. 5384 Peeter Harro                          00:55:51
 41.  222 Urvi Sarv                 Orion       01:01:13
 42.  913 Feliks Kipper             Orion       01:12:56
     2338 Riina Laev                Mercury     DQ      
# 3 Course (H21PIKK,D21PIKK): 29 KP 9,360 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1406 Sander Vaher              Kobras      00:47:46
  2. 2510 Andreas Kraas             Tammed      00:48:20
  3. 1122 Erkki Aadli               Tammed      00:48:54
  4. 4690 Vladimir Savinov          SRD         00:49:49
  5. 1275 Jaanus Reha               Koop        00:50:07
  6. 3020 Mihkel Reimaa             Mercury     00:54:59
  7. 4864 Indrek Saarepera          Stamina     00:57:15
  8. 1066 Ruth Vaher                Kobras      01:02:28
D21A Course (2): 15 KP 4,790 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  575 Kirti Rebane              Tammed      00:26:02
  2. 1411 Annika Rihma              Kobras      00:28:41
  3. 3411 Piret Klade               Kape        00:29:27
  4.  283 Maris Roosipuu            Orion       00:34:43
  5. 2741 Merike Paapson            Ilves       00:34:48
  6. 1361 Triina-Britt Preden       TON         00:43:38
  7. 4865 Katrin Birk                           00:51:29
     2338 Riina Laev                Mercury     DQ      
D21PIKK Course (3): 29 KP 9,360 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1066 Ruth Vaher                Kobras      01:02:28
D50 Course (2): 15 KP 4,790 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  300 Ilse Uus                  TON         00:47:36
  2.  222 Urvi Sarv                 Orion       01:01:13
H21A Course (2): 15 KP 4,790 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3400 Margus Klementsov         Koop        00:25:34
  2. 8248 Urmas Lõiv                            00:28:18
  3. 2524 Arti Albert               Kobras      00:30:51
  4. 2701 Siim Vanahans             Kobras      00:32:08
  5. 1143 Tarmo Klaar               Ilves       00:32:35
  6. 4860 Tõnu Kits                             00:35:17
  7. 2493 Aleksei Komarov                       00:36:02
  8. 8818 Marko Süld                            00:45:06
  9. 9114 Risto Paju                            00:51:26
H21PIKK Course (3): 29 KP 9,360 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1406 Sander Vaher              Kobras      00:47:46
  2. 2510 Andreas Kraas             Tammed      00:48:20
  3. 1122 Erkki Aadli               Tammed      00:48:54
  4. 4690 Vladimir Savinov          SRD         00:49:49
  5. 1275 Jaanus Reha               Koop        00:50:07
  6. 3020 Mihkel Reimaa             Mercury     00:54:59
  7. 4864 Indrek Saarepera          Stamina     00:57:15
H35 Course (2): 15 KP 4,790 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 7500 Margus Andresson          KAITSEJÕUD  00:25:55
  2. 4278 Eduard Pukkonen           Harju KEK   00:27:02
  3. 4113 Mairolt Kakko             Bona Fide   00:30:22
  4. 2017 Lauri Lahtmäe             Kape        00:30:28
  5. 1077 Urmas Laev                Mercury     00:31:48
  6. 5354 Vahur Hollo                           00:31:56
  7. 7205 Ivar Lai                              00:34:25
  8. 6766 Sergei Holstinin          SRD         00:36:41
  9. 1716 Hillar Nikkari            SK RT       00:38:30
 10.  312 Aivar Meindok             MARU        00:40:10
H50 Course (2): 15 KP 4,790 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  104 Kalju Tilk                Orion       00:31:13
  2.  188 Ülo Vainura               Tammed      00:31:34
  3. 4733 Leo Sepp                  Tammed      00:34:28
  4.  306 Rein Küttim               Orion       00:34:46
  5.  411 Ilmar Kirjanen            TAOK        00:34:50
  6.    3 Mati Poom                 TON         00:35:00
  7.  462 Georg Sooberg             Võru        00:36:18
  8.  167 Mati Tõnus                Orion       00:36:19
  9. 3940 Jaan Kallo                            00:37:08
 10.  456 Peep Koppel               Koop        00:38:19
 11.  305 Jaan Orav                 TON         00:39:09
 12.  455 Tiit Koppel               Orion       00:46:24
 13. 5384 Peeter Harro                          00:55:51
 14.  913 Feliks Kipper             Orion       01:12:56
HD16 Course (1): 10 KP 2,140 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 4309 Erik Olesk                Võru        00:16:58
HD21B Course (1): 10 KP 2,140 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 5615 Anne Pekri                            00:32:09

© Tak-Soft 2001-2005 http://www.tak-soft.com SPORTident ME:3.2 [2005.1128] @ 18.12.2005 14:12:02 Kompass