SI-MÄRGE LIIVAL

 

SI-märke rada koosneb kahest tüübist punktidest: suund- ja märkeorienteerumispunktidest. Märkeorienteerumispunktidesse viib nöör, mis algab veidi enne punkti ja lõpeb veidi peale punkti. Etapi keskel tuleb joosta mööda kaardil näidatud joont. Joone peale on läbimise kontrolliks paigutatud suvalistesse kohtadesse SI-jaamad. Nende mitteläbimisel saab võistleja 3 minutit ajatrahvi iga punkti eest.

 

Märkeorienteerumispunktides on nööri kõrval punktis 2 SI-jaama, mis on tähistatud tähtedega (A ja B). Kaardil on kaks rõngast, kuhu on juurde kirjutatud samad tähed. Võistleja peab otsustama kaardi peal, kumma tähega tähistatud rõngas ta on ja komposteerima vastavalt sellele õige tähega jaamas. Kõik vastava punkti jaamad asuvad ühes rõngas, teises rõngas ei ole looduses midagi ja nöör ei pea neid läbima. Valesti komposteerimise korral saab võistleja 1 minuti ajatrahvi. Punktis mittegi ühegi jaama komposteerimise korral võistleja tulemus tühistatakse. Iga punkti eest on võimalik saada ainult ühe trahvi ja seda ei saa parandada õiges jaamas komposteerimisega.

 

Kloostrimetsa keskmine rada (5,2km):

Esimesed neli punkti on märkeorienteerumispunktid, kuhu tuleb alguses joosta mööda kaardil näidatud joont ning joone lõpust mööda nööri punkti ja sealt edasi järgmise joone algusesse.

5.-sse punkti tuleb alguses joosta mööda kaardil näidatud joont, kuid joone lõpust punkti võib joosta nii nagu võistleja soovib.

6. punkt on tavaline suundorienteerumispunkt.

7.-sse punkti võib joosta vaba teevalikuga, kuid punkt ise on märkeorienteerumispunkt. Seega tuleb joosta ühte näidatud aukudest ning kui sealt punkti ei ole, joosta teise auku ning komposteerida. Sealt punktist algab nöör ning 8. ja 9. punkt läbitakse samamoodi nagu esimesed neli.

10. ja 11. punkt on suundorienteerumispunktid.

12. on jälle märkeorienteerumispunkt, millest finišisse tuleb joosta mööda kaardil näidatud joont.

 

Kloostrimetsa lühike rada (2,7km):

Lühikese raja jaoks on eraldi kaart, kuhu on kantud ainult keskmise raja neli esimest punkti ning sealt joon tagasi finišisse.

 

Kloostrimetsa pikk rada (9,0km):

Alguses joosta keskmine rada kuni viimase punktini ning sealt tagasi, sama rada tagurpidi läbi.